GRAFIEK | SCHILDERKUNST | KERAMIEK | RUIMTELIJK WERK | MIXED MEDIA

Peter van den Akker

In mijn beelden staat het mensbeeld centraal, niet als individu, maar als universele gestalte. Vanuit verschillende invalshoeken onderzoek ik mensen in allerlei gedaantes en uitdrukkingen. Deze geef ik met minimale vormen weer met zoveel mogelijk zeggingskracht in een balans tussen conceptueel en persoonlijk.

Literatuur, film, muziek, dagbladen, nieuwe media naast willekeurige ‘passanten’ met veelheid aan uitdrukkingen, bewegingen, gedaanten inspireren mij tot actuele beelden van de universele mens in een veranderende wereld, de vicieuze cirkel waarin wij leven met natuur, huidige technologie en communicatie.

Mijn werk omvat vele technieken in verschillende materialen. Ik maak naast beelden van staal, schilderijen, gemengde technieken op papier, zeefdrukken, keramische objecten.

petervandenakker.nl

together alone, 2020, acryl op hout, 31 x 20 cm
our domain zuid oost nr 2, 2020, acryl op hout, 36 x 27 cm
autumn in 2020, gemengde techniek op papier, collage, 35 x 25 cm
two worlds, 2019, cortenstaal, steen, 82 x 30 x 20 cm
vooruit achteruit, 2018, blauw gepoedercoat staal, 26 x 26 x 18 cm
zoektocht, day in day out, oeuvrecatalogus