“Om van te houden,
werken op papier”.

3 mei t/m 7 mei 2023

Dineke Groenhof Blaauw

Hoe kom je tot essentie?

Dineke Groenhof Blaauw schildert met inkt op papier, met penselen op grote vellen dun Aziatisch papier. Ze laat zich daarbij leiden door muziek. Ze schildert dat wat ze op hetzelfde moment hoort. Ze resoneert. Het schilderen is direct. Er is geen plan vooraf, geen interpretatie. Het penseel werkt als een seismograaf; het registreert alles, elke aarzeling en elk vanzelfsprekend weten. Correctie is niet mogelijk.
Muziek, poëzie, natuur, maar vooral ervaringen in het leven zelf dwingen haar het mysterie van het leven te willen begrijpen. Dit doet ze schilderend, resonerend op muziek.

 

7 mei performence

Ik zal een aantal werken maken in aanwezigheid van bezoekers, luisterend naar muziek.

Deze performance wordt ingebed in een gesprek met Juan Carlos Salvia. Hij zal de performance inleiden en mij nadien interviewen, dan wel het gesprek leiden. De precieze vorm komt nog. Ik denk dat performance en expositie een extra entree en ook verdieping krijgen door het gesprek en, niet onbelangrijk, ik minder stress zal hebben.

Dineke Groenhof Blaauw

MUSO

Silfra Stillness 01

Silfra

Schaduwcirkel

Sibelius Freue dich meine Seele

Que faro senza Euridicee

Brahms opus 34

Dineke aan het werk

Bezoek de expositie
Aangepaste tijden

Wo 3 mei 19.30 – 20.30 uur
Don / vrij 10.30 – 17.00 uur
Zat / zon 13.00 – 17.00 uur
Dineke is zelf  op alle dagen tijdens de openingsuren aanwezig.

De banner is een fragment uit een werk van Dineke Groenhof Blaauw

Agenda

  • Woensdagavond 3 mei van 19.30-20.30 koffie met muziek.
  • Donderdagochtend 4 mei en
  • vrijdagochtend 5 mei vanaf 10.30 koffie met muziek. U ziet de werken en  ik laat u de muziek horen waar ik naar luisterde toen ik ze schilderde.
  • Zondagmiddag 7 mei om 14.30  performance en interview.
    Dineke schildert een aantal werken op muziek en dichter Juan Carlos Salvia van Tertulia interviewt haar.