De andere kant van Textiel

De andere kant van Textiel!

30 april t/m 7 juni 2026

Speciaal voor het Textielfestival ‘Inventing the future - Textiel als inspiratie’. laten tien kunstenaars van Galerie de Ploegh zien hoe textiel leidt tot verrassende ideeën over de toekomst. Een ontmoeting van materiaal, verbeelding en visie.
De leden hebben verschillende achtergronden in textiel: van ervaren textielkunstenaars tot kunstenaars die er voor het eerst mee werken of vanuit een andere techniek naar textiel kijken. Wat de tien kunstenaars verbindt, is hun wens om met hun werk een verhaal te vertellen en een diepere laag te geven. Zo laten ze een andere kant van textiel zien. Tijdens het Textielfestival zijn er lezingen en rondleidingen. ( zie de agenda )

Tijdens het textielfestival is de galerie ook op woensdag 20 mei en zondag 24 mei (1e Pinksterdag) open van 13.00 - 17.00 uur.mmmmmmm

De volgende kunstenaars staan u graag te woord op:

2 mei.Cathérine Schoenmakers
3 mei.Mus Richter
9 mei.Cathérine Schoenmakers
10 mei.Louise de Vries Lentsch
16 mei.Dineke Groenhof Blaauw
17 mei.Louise de Vries Lentsch
20 mei.Dineke Groenhof Blaauw, Willeke Klaassen, Irma Frijlink
21 mei.Janine Eshuis, Irma Frijlink
22 mei.Dineke Groenhof Blaauw, Willeke Klaassen, Cathérine Schoenmakers
23 mei.Frits Nolte, Cathérine Schoenmakers
24 mei.Henriette Coppes, Dineke Groenhof Blaauw
30 mei.Irma Frijlink
6 jun.Thea Vos
7 jun.Thea Vos, Willeke Klaassen

Agenda rondom de tentoonstelling bij de galerie, klik op het event voor bijbehorende foto.

zondag, 03 mei 15:00 uur Officiële opening en lezing door Monika Auch (auteur en redacteur kM magazine) vertelt over haar internationale ‘Stitch Your Brain’-project. Hoe werkt de hand-brein-verbinding in creatieve maakprocessen? Wat betekent het maken van fouten en de dialoog met materiaal? Waarom stap je over van grafiek naar textiel?
woensdag, 20 mei 13:00 uur Tijdens het textielfestival in Amersfoort is de galerie ook op woensdag 20 mei open van 13.00 - 17.00 uur.
De kunstenaars Irma Frijlink en Willeke Klaassen zijn aanwezig.
woensdag, 20 mei 14:00 uur Lezing door Willeke Klaassen: Prism, innovatieve Textielkunst
Prism is een levendig internationaal kunstenaarscollectief met een reputatie voor professionele, grensverleggende textielkunst. Je hoort en ziet in deze lezing een brede selectie van materiaal, techniek en uitgangspunten. Verrassend bekend met een twist, of ook anders dan gedacht.
woensdag, 20 mei 14:30 uur Rondleiding in de expositie door Irma Frijlink.
donderdag, 21 mei 14:00 uur Lezing door Irma Frijlink: Vergankelijkheid
Al haar hele leven is Irma gefascineerd door kwetsbaarheid en vergankelijkheid.
In haar werken is dit een terugkerend thema.
Tijdens haar lezing voert zij je in vogelvlucht langs haar werken die vaak een maatschappijkritische toon hebben.
donderdag, 21 mei 14:30 uur Rondleiding in de expositie door Janine Eshuis.
vrijdag, 22 mei 14:00 uur Lezing door Cathérine Schoenmakers: Sinds haar studie Bouwkunde merkt Cathérine dat mensen textiel als tweedimensionaal beschouwen. Zijzelf ziet juist altijd al overeenkomsten tussen textiel en architectuur. In haar lezing vertelt Cathérine over dit concept constructief textiel en haar zoektocht naar zelfstandig staande textiele objecten.
vrijdag, 22 mei 14:30 uur Rondleiding in de expositie door Willeke Klaassen.
zaterdag, 23 mei 14:00 uur Lezing door Cathérine Schoenmakers: Sinds haar studie Bouwkunde merkt Cathérine dat mensen textiel als tweedimensionaal beschouwen. Zijzelf ziet juist altijd al overeenkomsten tussen textiel en architectuur. In haar lezing vertelt Cathérine over dit concept constructief textiel en haar zoektocht naar zelfstandig staande textiele objecten.
zaterdag, 23 mei 14:30 uur Rondleiding in de expositie door Frits Nolte.
zondag, 24 mei 13:00 uur Op eerste Pinksterdag 24 mei is de Galerie open van 13.00 - 17.00 uur.
De kunstenaars Henriëtte Coppes en Dineke Groenhof-Blaauw zijn aanwezig.
zondag, 07 juni 15:00 uur Finissage met special act Poëtische muziek, door Willeke Klaassen en Bert Taken.
Textiel in Amersfoort
Ontdek de rijke geschiedenis van Amersfoort als textielstad. Leer hoe de textielnijverheid de ontwikkeling van de stad door de eeuwen heen heeft beïnvloed en op welke vernieuwende manieren dit erfgoed in de toekomst wordt voortgezet. Met een mix van historische, actuele en toekomstgerichte activiteiten brengen we dit karakteristieke verhaal van Amersfoort op een inspirerende manier tot leven.
Amersfoort-textielstad >


De rode draad van Amersfoort
Van april tot en met september 2026 duiken we stadsbreed in het textielverleden van Amersfoort. Textiel en Amersfoort zijn namelijk al ruim 500 jaar met elkaar verweven. Op deze pagina ontdek je alle verhalen en activiteiten.
Exposities-in-de-stad>